Kıbrıs Otel Seçenekleri

Genel olarak Girne’de sayıca fazla bulunsa da, Kıbrıs otelleri neredeyse her ilçesinde yüksek kalitede hizmet vermektedir. Pek çoğunun standartları yüksek olan beş yıldızlı ve üzeri otellerin yanı sıra, çok miktarda butik otelde mevcuttur. Bu otellerin çoğu, denizi ile ünlü Kıbrıs’ın kıyı sahillerinde yer almakta ve geniş plajları ile ilgi çekmektedir. Elbette, muhteşem mimarilerini ve peyzaj dehası bahçelerini de es geçemeyiz. 

Kıbrıs’ın tek hava alanı olan ve Lefkoşa’da bulunan  Ercan Hava limanına yapılan uçuş sonrası, hangi otelde konaklayacaksanız, otelin özel aracı sizi orada karşılayacak ve konforlu araçlarıyla, otelinize kadar götürecektir. Aynı zamanda, Kıbrıs hava limanı otobüsleri de makul bir ücret karşılığında hizmet vermektedir.

Girne şehrinin ve civarının en çok talep edilen belli başlı otelleri;

– Hotel Merit Park
– The Olive Tree Hotel
– Hotel Acapulco Resort
– Vuni Palace
– Oscar Resort
– Hotel Merit Crystal Cove
– Dome Hotel
– Jasmine Court Hotel
– Liman Hotel

            Magosa şehrinin tercih edilen belli başlı otelleri ise şöyledir;

– Arkın Palm Beach Otel
– Salamis By Conti Resort Hotel
– Merit Cyprus Gardes Holiday Hotel
– Oscar Park Hotel
– Exotic Hotel
– Evolve Park Hotel

Girne’ye çok uzak olmakla beraber, sahil şeridinin uzunluğu ile bilinen Bafra bölgesindeki Kaya Artemis Hotel de sıkça tercih edilmektedir. Aynı bölgede bulunan Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel ultra lüks özelliklere sahiptir.

Girne merkezine 5 km uzaklıktaki Cratos Hotel de, aynı Kaya Artemis Hotel gibi, güzel bir sahil şeridine sahiptir ve konuklarına vip hizmet vermektedir.

Tüm Kıbrıs otellerinin tamamına yakını kumarhane hizmeti vermektedir ve bu neredeyse Kıbrıs’ın en önemli geçim kaynağıdır. Ayrıca, geceleri sahne şovları ve ünlü sanatçıları ağırlayan çoğu Kıbrıs oteli bu nedenle tercih edilmektedir. Yavru vatanımız olan bu küçük adanın, nasıl bu kadar çok ve kaliteli oteli barındırdığını görmek hayret vericidir. 

Yaz ayları Kıbrıs’ta kavurucu sıcaklıkta geçse de, otellerin havalandırmaları, deniz ve havuz hizmetleri üst düzeydedir. Ayrıca zengin açık büfe hizmetleri ve günün her saati yapılan ikramlar, misafirlerini memnun etmektedir. Odalar konforludur. Bahar ve sonbahar ayları çok sıcağı sevmeyenler için tercih edilebilir.

Kıbrıs otelleri hangisini tercih ederseniz edin, hemen hepsinin şehir merkezlerine ve diğer otellere servis hizmeti bulunmaktadır. Otellerinden önünde şık limuzinler ve son model arabalarla üst düzey konuklara hizmet verilmektedir. 

Alternatif yurt dışı tatili olarak son yıllarda sıkça tercih edilen Kıbrıs otelleri, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hareket ederler. Çok sayıda otel olması, aralarındaki rekabet yüzünden hizmet kalitesini üst seviyelere çıkarmaktadır. Hepsinin birbirinden farklı hizmet ve ürünleri, hangisini tercih edeceğiniz konusunda karar vermenizi zorlaştırabilir. Ancak bu seçimi, tercihinizi ön planda yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Comment