Kıbrıs Taksi İhtiyaçlarınıza Profesyonel Çözümler

Kıbrıs Taksi Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs, konumu ve iklimi itibari ile yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiş turizm merkezlerinin başında gelmektedir. Kıbrıs’ın denizi ve doğası sakin bir tatilin yanı sıra bol eğlenceli bir tatili olanaklarını da sunmaktadır. Kıbrıs, gelişmiş olan turizm anlayışı ile ulaşım konusunda da büyük avantajlara sahiptir. Kıbrıs’ta bulunan Ercan Havalimanı, taksi ulaşımında sayı olarak yeterli kapasitede hizmet vermektedir. 

Kıbrıs’taki Taksilerin Genel Özellikleri

Kıbrıs, turizm cenneti konumundan ötürü taksileri de alışılagelmiş modelden çok çok daha farklıdır. Kıbrıs’ta sıradan taksilerden çok VİP hizmet veren lüks araçların kullanıldığı taksi modelleri tercih edilmektedir. Kıbrıs’ta VİP taksi bulmakta oldukça kolaydır. Taksicilik mesleği Kıbrıs’ın turizm aynası olarak kabul edildiği için taksi şoförler de özenle seçilir.

Hatta bazı üst düzey firmalarda şoförler göreve başlamadan önce bir dizi eğitimden geçirilir. Taksilerde şoför olarak hizmet eden kişilerde aranan bir diğer özellik ise ülkenin her yerindeki şehirlere hakim olmaları, gerektiğinde müşterileri yönlendirebilecek bilgi, birikim be donanıma sahip olmalarıdır. Kıbrıs’ta hizmet veren taksi şoförlerinin çoğu yabancı dillere hakim insanlardır. Alman otomobil devi Mercedes’in E serisi ve yine Mercedes Viano model taksiler bulunmaktadır. 

Kıbrıs’ta Taksi Çeşitleri

Turizm demek, hizmette çeşitlilik anlamına gelmektedir. Turizmin yoğun olduğu bölgelerde normal hizmetler çeşitlendirilerek daha zengin bir içerik haline getirilir. Bu anlamda Kıbrıs taksi anlayışı da içinde birçok yeniliği ve çeşitliliği barındırır. 

– Klasik taksi hizmeti: Klasik taksi, sizi havaalanında alarak istediğiniz konaklama alanına götürme hizmetine verilen addır. Klasik taksinin, sıradan taksilere göre en önemli özelliği kişi sayısına göre araçların temin edilmesidir. 4 kişilik bir aile için Mercedes E serisi yeterli olurken, 6-8 veya daha fazla kişi sayısında olan gruplar için Mercedes Viano tercih edilir. 

– Günlük taksi hizmeti: Bu hizmette kapsam daha da geniştir. Günlük olarak kiraladığınız taksi şoförü ile birlikte sizi adanın istediğiniz yerine götürebilmektedir. Bu noktada taksi şoförünün donanımlı olması çok önemlidir. Günlük taksi hizmetinde şoförler ve araçlar özenle seçilerek hizmete sunulur. 

Taksi İletişimi Ve Fiyatları

Taksi temin edilmesi noktasında da yine Kıbrıs taksi birçok yeniliği müşterilerine sunmaktadır. Klasik taksi sisteminden bağımsız olarak randevu yapılabilmektedir. Havalimanları  çevresinde taksi sıkıntısı çok yaşanmamaktadır ancak yine de işini garantiye almak isteyen müşteriler internet üzerinden randevulu çalışan taksilere ulaşarak günü geldiğinde taksi bulma derdini çekmemek için geliş tarihinden önce iletişim kurarak randevularını yaptırabilirler. İnternet üzerinden randevu alındığı gibi Whatsapp ve telefon üzerinden de randevu alınabilmektedir. 

Taksi fiyatları Kıbrıs taksi ve toplumu ulaşım kıyaslandığında bazı durumlarda daha ekonomik olabiliyor. Gidilecek yöne ve saate göre toplu ulaşımdan daha ucuz ve konforlu olan Kıbrıs taksi, randevu sistemi ile de toplu ulaşımda bulunamayacak bir kolaylığı müşterilerine sunuyor. 

Leave a Comment